بازسازی و نوسازی

بازسازی ساختمان و نوسازی بناهای قدیمی

هر آنچه درباره بازسازی ساختمان و نوسازی بناهای قدیمی، بازسازی بنا، نوسازی ساختمان و شرکت های بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان، تعمیرات ساختمان اداری، بازسازی خانه، بازسازی منزل می‌خواهید بدانید در این صفحه قابل دسترس است.

نوسازی یا بازسازی ساختمان (Renovation)، مفهومی دیرینه در کشورمان دارد. بررسی ها حاکی از آن هستند که از عصر ایران باستان، نوسازی و بازسازی خانه در ایران عملی بسیار مرسوم بوده است و سنت خانه تکانی که هرساله احیا می گردد نیز ریشه در آداب و رسوم آن زمان دارد. جدا از این مسئله، امروزه بازسازي ساختمان و یا نوسازی آن در سراسر دنیا عملی کاملا مرسوم شناخته می شود. در ایران نیز آپارتمان ها هرازگاهی آن حالت زیبا و جذاب اولیه خود را از دست داده و بسیار خسته کننده می شوند. در این موارد می بایست بازسازی آپارتمان و یا همان بازسازی منزل به صورتی حرفه ای صورت پذیرد.

ضرورت نیاز بناهای قدیمی یا به اصطلاح کلنگی به بازسازی و نوسازی، بر کسی پوشیده نیست. بناهای قدیمی نه تنها از حیث زیباسازی و مرمت یا تعوض و تغییر بخش های مختلف بنا نیاز به بازسازی دارند، بلکه از نظر مبحثی مهم تر یعنی ایمن سازی و مقاوم کردن بنا باید مورد توجه قرار بگیرند.

فرسایش ستون ها و دیوارها و سیستم های گاز و برق یک ساختمان آن را در برابر مواردی مانند سیل و زلزله و حتی بارش باران و برف های معمولی نیز آسیب پذیرتر می کند. یک مرمت و بازسازی اساسی در ساختمان های قدیمی می تواند از هزینه های بیشتر در آینده پیشگیری کند.

اغلب ساختمان ها برای عمر مفید ۵۰ سال طراحی می گردند اما متاسفانه به علت ضعف در کیفیت اجرا، قبل از رسیدن به ۳۰ سالگی به بازسازی ساختمان نیاز پیدا می کنند. با در نظر گرفتن تمام موارد و توجه به شرایط کنونی جامعه متوجه می شویم که هزینه بازسازی ساختمان، تا حد قابل توجهی پایین تر از هزینه ساخت ساختمان جدید می باشد بنابراین بعد اقتصادی مسئله هم ما را بر آن می دارد تا بازسازی را به تخریب کامل ترجیح دهیم.

صرف نظر از منحصر بفرد بودن هر ساختمان و نیاز به حذف یا اضافه کردن برخی موارد، بازسازی یک بنای قدیمی معمولا از چند بخش تشکیل شده است:

1. شرکت مشاوره بازسازی و نوسازی

مشاوره با یک شرکت ساختمانی و تنظیم قرارداد پیمان کاری تعیین بودجه و مطرح کردن تمام مشکلات بنا و نظرها و ایده های خود

2. نقشه کشی کامل ساختارهای موجود بناهای قدیمی

در این مرحله همه اجزا و لوازم ساختمانی به دقت بررسی می شوند. سپس با توجه به مواردی مانند: مشخصات کلی ساختمان، مقررات شهرداری، سن بنا، کاربری ساختمان و مصالح بنا، استاندارد قطعات، خدمات فنی و تاسیساتی بنا و خصوصیات ساختاری بنا، نقشه کلی کار آماده می شود. در این نقشه شرایط ساختمان و جزئیات مربوط به هر بخش خاص مانند نمای ساختمان، سقف پلکان ها ، زیر زمین ، اتاق های خواب و پذیرایی و نشیمن و آشپزخانه شرح داده می شود و تمامی قسمت های معیوب و قابل بازسازی تعیین و مشخص می گردند.

3. تخریب توسط تیم بازسازی بناهای قدیمی

تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در امر نوسازی و بازسازی ساختمان است که پس از در نظر گرفتن تمام شرایط موجد و ساختار کلی ستون ها و دیوارهای اصلی و گاهی با بررسی ساختمان های هم جوار با بنای مورد نظر، صورت می گیرد. برای این مرحله از تیم های مجرب تخریب و وسایل و تجهیزات روز دنیا استفاده می شود تا احتمال خطر ریزش آوار و خطراتی از این قبیل را به صفر برسانیم.

4. ساخت وساز با توجه به شرایط بناهای قدیمی و درنظر گرفتن ایده های مالک

مهم ترین نکته در این مرحله، توجه به نیازها و خواسته های مشتری است. در مرحله ساخت باید این نکته را در نظر داشت که از نظر مالک، این تعمیرات ساختمانی نیازمند چه مواردی است و نقاط ضعف اصلی ساختمان که نیاز به تغییر یا مرمت دارند چیست.
در این مرحله، تاکید بر استفاده از دیوارهای پیش ساخته است. زیرا ساخت یک دیوار در خانه، علاوه بر نیاز داشتن به تجهیزات بیشتر و سلب آسایش اهالی، از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نخواهد بود. اما امروزه دیوارهای عایقی وجود دارد که عایق صوت، دما و رطوبت بوده و از لحاظ هزینه ای نیز در حد عالی محسوب می گردند.

5. سقف و گچ بری ساختمان ها و بناهای قدیمی

استفاده از سقف های کاذب و یا گچ بری قسمت های مختلفی مانند ستون ها و کنج ها ولبه های خارجی دیوار کاملا به نظر و سلیقه مشتری بستگی دارد.
در صورت نیاز و خواست مشتری، این مرحله می تواند کمک شایانی به زیباتر کردن و تنوع بخشیدن به بنا شود. سقف های کاذب بسیاری از نظر طرح و اندازه در بازار موجود است که با توجه به کیفیت آن ها می توان گفت بکار گرفتن این سقف ها از نظر اقتصادی برای مشتری مقرون به صرفه خواهد بود.

6. سیم کشی برق و نورپردازی ساختمان و بناهای قدیمی

نورپردازی درست و اصولی، سبب زیباتر شدن بنا می شود. استفاده از چراغ های هالوژن و نورپردازی با نورهای رنگی، جلوه شگفت آوری را به کار می بخشد و سبب نمایان شدن هر چه بهتر بنای بازسازی شده می شود. تعویض و یا تعمیر سیستم برق یا سیم کشی ساختمان از نکات مهمی است که در بازسازی مورد توجه قرار میگیرد.

7. توجه به کف ساختمان قدیمی

پارکت سنگ سرامیک و…هر کدام از این موارد کاربر منحصربفرد خود را می طلبد. شناخت خصوصیات مشتری و آشنایی با نحوه زندگی او می تواند بهترین گزینه را در مورد کف بنا در اختیار بگذارد. بهترین روش برای انتخاب یک کف مناسب مشورت با مشتری است. در این مرحله باید ضمن در نظر گرفتن بودجه و ایده های مشتری، ویژگی های هر مورد را با توجه به ساختار کلی ساختمان در نظر بگیریم تا بی نقص ترین گزینه را انتخاب کنیم.

8. سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان و بناهای قدیمی

یکی از تغییرات اساسی و مورد نیاز در بازسازی بناهای قدیمی حذف موتورخانه و استفاده از سیستم های بروزتری مانند سیستم گرمایش از کف است. همچنین در صورت نیاز می توان از پکیج های دیواری استفاده کرد و براحتی مشکلات مربوط به موتورخانه را از میان برداشت. همچنین با استفاده از سیستم های سرمایشی جدید می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد.

9. پوشش مناسب برای دیوارهای ساختمان و بناهای قدیمی

گزینه های بسیاری به عنوان پوشش دیوار وجود دارند. سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و بسیاری از گزینه های دیگر، همه از جمله انتخاب هایی هستند که در این مرحله مطرح می گردند. با توجه به مواردی مانند شرایط محیط ( رطوبت هوا)، اصول معماری بکار رفته در بنا و بودجه ای که در اختیار دارید می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

10. توجه به دکوراسیون داخلی و چیدمان بناهای قدیمی پس از بازسازی

یکی دیگر از سرویس های مؤسسات ساختمانی ارائه خدماتی مانند طراح دکوراسیون داخلی است. با کمک گرفتن از نظرات و استفاده از پیشنهادات یک طراخ داخلی می توانید بهترین چیدمان را از هر نظر داشته باشید. توجه به نکاتی مانند نور طبیعی و نورپردازی های انجام شده، مساحت داخلی، نوع معماری بکار گرفته شده، رنگ پوشش دیوارها و … در زیباتر نشان دادن محیط تاثیر بسزایی دارد.

11. بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان های اداری خود یکی از دسته بندی های بازسازی ساختمان محسوب می شود.

12. بازسازی خانه و منزل

بازسازی خانه و منزل نیز خود همانند بازسازی ساختمان قدیمی و بازسازی بناهای قدیمی است.

سوال اول این است که:

چرا بازسازی و تعمیر ساختمان؟

چرا مالکان به بازسازی، تعمیرات و نوسازی ساختمان و بناهای قدیمی خود فکر می کنند.

پائین بودن عمر مفید ساختمان ها و آپارتمان ها و بناهای حداقل 30 ساله به دلیل ساخت و سازی های بی کیفیت املاک در استفاده از مصالح نامرغوب، خریداران و مالکان بعد از مدت کوتاهی ناچار به بازسازی آپارتمان می شوند و برخی دیگر به دلیل تغییرات کاربری ظاهر ساختمان و بنای خود را تغییر می دهند.

چنین بی برنامگی و بی کفایتی در کمتر جایی از دنیا حاکم است. عمر مفید ساختمان ها در کشورهای پیشرفته تا 500 سال در نظر گرفته می شود. در حالی که در ایران بین 20 تا 70 سال است.

بعد از اینکه مدت زمان زیادی از عمر ساختمان و یا آپارتمانی که در آن زندگی می کنیم، می گذرد این گذر زمان باعث می شود که مکان زندگیمان دچار پوسیدگی و همچنین خرابی گردد که این موارد می تواند از جمله پوسیدگی لوله های فاضلاب و خرابی سقف و دیوار،پوسیدگی لوله های شوفاژ و خرابی کف ساختمان، مستهلک شدن کاشی های حمام و سرویس بهداشتی،سیاه شدن رنگ دیوار،قدیمی شدن کمد دیواری ها،خراب شدن شیرهای آب،فرسوده شدن کابینت آشپزخانه و غیره که تمامی اینها باعث می شود که برای بازسازی ساختمان و یا بازسازی آپارتمان خود اقدام کنیم.

تعمیرات ساختمان

اصولا تعمیر و نگهداری هر ساختمان و بنایی تاثیر بسیار زیادی در طول عمر ساختمان و بنا دارد و این روش پیشگیری از وقوع حوادث و هزینه های سنگین به ساکنین ساختمان است.

تعمیر و نگه داری ساختمان قسمت های مختلفی از جمله

تاسیسات سرمایشی
تاسیسات گرمایشی
عایق کاری
نظافت ساختمان
رنگ کاری
رطوبت زدایی از خانه
باز کردن راه های آبی و فاضلاب
و …

را شامل می شود که پیشگیری تعمیر و نگهداری ساختمان بسیار کم خرج تر از خرید و جایگزینی تجهیزات و ادوات است که به مرور به داخل ساختمان و حتی فضای بیرونی نیز لطمه می زند.برای مثال فاضلاب های داخل خانه ها به مرور باعث فرونشستن خانه و در نتیجه بازشدن چاه های فاضلاب عظیم می شود. در بحث بازسازی و تعمیر ساختمان یک نکته بسیار حایز اهمیت است. اصولا در بازسازی و تعمیر ساختمان استادکاران فراوانی به کار گرفته می شوند، لزوما جمع شدن این اساتید در کنار همدیگر تضمین یک کار بی نقص و حرفه ای نیست. ( در تیم های فوتبال هم تجمیع بازیکنان سطح بالا تضمینی بر موفقیت نیست ). در این میان استادکاران فراوانی وجود دارند که برنامه پذیر، اخلاق محور، سریع و با تمرکز نیستند. که این موارد ضررهای فراوان زمانی و مالی فراوانی به پروژه خواهد زد. گروه بازسازی و تعمیر ساختمان ما در همه زمینه های کاری با استادکاران فراوانی در ارتباط است که بر طبق برنامه مطرح شده فعالیت های خود را سامان دهی می کنند. در بازدید از ساختمان شما به منظور بازسازی بنا، علاوه بر شنیدن درخواست شما، پیشنهاداتی هم مبنی بر بودجه بندی شما مطرح می شود. مرحله اول بازسازی و تعمیر ساختمان در گروه ما با کشیدن یک نقشه 3 بعدی از فضای ساختمان و بنا شروع می شود.

دکورهایی از:

کابینت آشپزخانه
دکوراسیون اتاق خواب
دکوراسیون نشیمن
دکوراسیون پذیرایی
دکور پشت تلویزیون
طراحی سقف کاذب

همچنین بازسازی و تغییر دکوراسیون اداری شامل قسمت هایی از قبیل:

اتاق کارمندان
اتاق جلسات
اتاق مدیر عامل

مراحل بازسازی ساختمان یا بازسازی خانه به چه صورت است ؟

۱- دریافت مشاوره از شرکت های ساختمانی فعال در بازسازی ساختمان

در گام نخست ، شما می بایست سعی کنید که اطلاعاتی جامع و کامل از ساختمان خود و شرایط کنونی آن داشته باشید. دقت کنید که پیش از تصمیم برای بازسازی ساختمان باید با خود این تصمیم را بگیرید که “آیا در مورد ساختمان شما، آیا اصلا بازسازی خانه یا ساختمان به صرفه هست یا خیر؟” مثلا اگر اسکلت ساختمان در طول سالیان طولانی دچار مشکل شده باشد، و یا سقف از نوع طاق ضربی فرسوده باشد، بازسازی خانه حتی ممکن است برای شما خطر جانی داشته باشد. چراکه ساختمان های قدیمی از منظر سازه ای در برابر زلزله داری عملکردی بسیار ضعیف هستند. برای مشاوره در این مورد می توانید به شرکت های فعال در این زمینه مراجعه کنید. مفتخریم اعلام داریم که تیم ساختمان ۱۱۵، با توجه به دانش و مهارت ویژه خود ، شما را در انجام بازسازی خانه خود به بهترین نحو یاری خواهد نمود.

۲- انجام مرحله تخریب به روش مهندسی توسط تیم بازسازی منزل

مرحله تخریب اگرچه که ممکن است ساده به نظر برسد، اما باید این مورد را بدانیم که تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در امر نوسازی و بازسازی ساختمان است. طبق آمار صورت گرفته در ایالات متحده امریکا، بیش تری حوادث ساختمانی در مرحله تخریب رخ می دهد. برای همین می بایست حتما تخریب به صورت حرفه ای و مهندسی صورت پذیرد. متاسفانه موارد فراوانی را می توان نام برد که در برخی موارد صورت گرفته ناشی از بی تجربگی پیمانکار، تخریب باعث هزینه دیه چندصد میلیونی در پروژه گشته و علاوه بر متوقف شدن پروژه، خانواده ای را به کلی ویران و بدون نان آور نموده است. لذا باید در بحث بسیار خطیر تخریب، از تیم متخصص و حرفه ای این کار استفاده شود چرا که تیم متخصص از طراحی سازه ای ساختمان به شکل کلی اطلاع داشته و این گام را به شکلی کاملا اصولی انجام خواهد داد.

۳- انجام مرحله ساخت با توجه به نیازهای ساختمان

در حقیقت مهم ترین نکته ای که بایستی در مرحله ساخت به آن توجه نمود، نیازها و خواسته های مشتری است. در این مرحله بایستی کاملا روشن شود که مشتری متقاضی تعمیرات ساختمانی، دقیقا چه نیازهایی داشته و چه نقاطی را نقاط ضعف ساختمان کنونی خود می پندارد. به طور مثال در برخی پروژه های بازسازی آپارتمان، کارفرما می خواهد که آشپزخانه به حالت اپن تغییر کند. برخی هم خواستار حذف دیوار و اضافه کردن دیوارها و پارتیشن بندی دیگری هستند. نبایست این نکته را از یاد برد در این مرحله، تاکید بر استفاده از دیوارهای پیش ساخته است. چرا که ساخت یک دیوار در خانه ، علاوه بر نیاز داشتن به بنا و نقاش و … که آسایش را از اهل خانه سلب می کند، از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نخواهد بود. اما امروزه دیوارهای عایقی وجود دارد که عایق صوت ، دما و رطوبت بوده و از لحاظ هزینه ای نیز در حد عالی محسوب می گردند.

۴- مرحله انجام گچ کاری و سقف کاذب در تعمیرات ساختمان

در این مرحله به این نکته توجه می شود که آیا پس از ساخت، نیاز به گچکاری ساختمان داریم یا خیر. در صورت نیاز به گچکاری، باید این مرحله به کمک سفیدترین و مرغوب ترین گچ انجام گیرد. چرا که اعضا جدید اضافه شده به ساختمان، معمولا بیش تر در معرض دید بوده و از این رو مورد توجه هر کسی که از خانه بازدید می نماید، قرار خواهند گرفت. علاوه بر این ها، باید در صورت نیاز از سقف ها کاذب در بازسازی خانه نیز استفاده نماییم. سقف های کاذب زیادی امروزه در بازار قرار دارند که انتخاب آن ها کاملا بسته به سلیقه کارفرماست.

۵- مرحله نورپردازی

مرحله نورپردازی، مرحله ای بسیار مهم در بازسازی محسوب می گردد. چرا که نورپردازی درست و اصولی، سبب زیبا شدن ساختمان می گردد. امروزه استفاده از چراغ های هالوژن و نورپردازی با نورهای رنگی، طرفداران زیادی داشته و به علاوه نقش فوق العاده ای در نشان دادن کار دارد. این تاثیر آن قدر زیاد است که افرادی که گچ بری ساختمان را انجام می دهند، معمولا خودشان ایده نورمخفی در سقف را به شما خواهند داد. البته یادتان نرود که سیم کشی ساختمان در این مرحله بسیار مهم است. چرا که اگر مثلا نورر قسمتی از سقف در اثر سیم کشی نادرست و غیر اصولی از بین برود ، پیدا کردن نقطه اتصالی در سیم کشی، کاری دشوار و زمان بر خواهد بود که چیزی جز دردسرر های اضافه به همراه نخواهد داشت.

۶- کف سازی پوشش کف در تعمیرات ساختمان

پس از انجام مراحل بالا، می بایست یک نوع کف را برای ساختمان انتخاب کنیم . باید دقت کنیم که هر نوع کف ، کاربری منحصر به فرد خود را داراست. برای اطلاعات بیش تر در این مورد می توانید مقاله بهترین کفپوش برای هر نوع ساختمان را بخوانید. البته شرکت دکوراسیون آرایه دکور نیز شما را در این مسیر یاری خواهد نمود. پس از انتخاب مدل کف، می توانید به کمک نیروی انسانی کارآزموده در این زمینه، کف خود را اجرا نمایید.

۷- رنگ آمیزی دیوارها و سقف

در مورد رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان ، شما می بایست دقت کنید که کدام نوع نقاشی برایتان مناسب تر است. اگرچه معمولا در ایران اغلب کارفرمایان رنگ سفید را ترجیح می دهند، با این حال رنگ های قرمز آبی و سبز و … نیز امروزه توسط بسیاری از عزیزان استفاده می گردد. با این حال انتخاب رنگ ساختمان در بازسازی منزل نیز از جمله مواردی است که کاملا بستگی به خود شما و سلیقه تان دارد.

۸- تصمیم گیری و اجرای پوشش دیوار

در این مرحله بحث طراحی دکوراسیون داخلی مطرح می گردد. شما گزینه های فراوانی پیش رو داشته که می بایست یکی را به عنوان پوشش دیوار خود انتخاب نمایید. سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و بسیاری از گزینه های دیگر، همه از جمله انتخاب هایی هستند که در این مرحله در مقابلتان مطرح می گردند. البته بهتر است قبل از انتخاب، حتما نمونه کارهای اجرا شده مختلفی که ما به شما ارائه می نماییم را به دقت بررسی نموده و با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم بگیرید.

۹- اجرای قرنیز

پس از انجام پوشش دیوارها در تعمیرات ساختمان نوبت به اجرای قرنیزها خواهد رسید. شما در این مرحله می بایست قرنیز ها را اجرا نمایید. نکته ای که در بازسازی خانه در مورد اجرای قرنیزها وجود دارد، هماهنگی قرنیز ها با محیط است . قرنیز ها باید هم با کف (مثلا پارکت) و هم با دیوار (مثلا کاغذ دیواری) به کار رفته هماهنگ باشند. این مسائل جزء طراحی معماری داخلی است.

۱۰- دکوراسیون داخلی و چیدمان خانه

هرچقدر هم که برای بازسازی منزل خود هزینه کرده باشید، زمانی این هزینه مثمر ثمر واقع خواهد شد که به چشم بیاید. برای این منظور، شما می بایست در بازسازی منزل خود چیدمان و دکوراسیون داخلی جدید و باسلیقه ای را در نظر بگیرید. یادتان نرود که شما باید به شکل بسیار زیبایی در طراحی معماری داخلی بکوشید. پس حتما برای آن بیش ترین وقت را اختصاص دهید. برای این منظور شما می بایست تعداد زیادی مدل ببینید . مدل های زیادی در اینترنت وجود دارد و در کنار آن نیز مدل های بسیار بیش تری در نزد طراحان دکوراسیون داخلی وجود دارد. البته ناگفته نماند که خود ما نیز گزینه های فوق العاده ای را به شما ارائه خواهیم نمود.

در واقع ایراد اصلی مدل های موجود در اینترنت برای بازسازی خانه این است که متاسفانه از لحاظ اجرایی زیاد قدرتمند نبوده و لذا ممکن است حتی در ایران قابل اجرا نباشند و یا اجرای آن ها بسیار مشکل باشد. برای همین وجود یک طراح دکوراسیون داخلی آشنا با مسائل اجرایی و بازسازی منزل سرعت کار را چندین برابر خواهد کرد.

در بازسازی خانه های قدیمی و مسکونی چند مورد وجود داردکه تغییر در آن ها باعث می شود که ما فضای بهتر و مفید تری داشته باشیم:

1. خانه ای داشته باشیم که معماری خوبی داشته باشد و استفاده بهینه از فضا ها و از همه فضا ها به خوبی استفاده کنیم.

2. آشپزخانه قلب خانه است که میتوانیم با عوض کردن یا ترمیم کردن کابینت ها مانند رنگکاری یا تعویض درب هاوکانترو نمای ورودی آشپزخانه آن را کاربردی و زیبا کنیم.

3. با جایگزین کاشی های مدرن وزیبا سرویس حمام و توالت مد روز داشته باشیم.

4. اتاق نشیمن وسالن پذیرایی را زیبا سازی کنیم مثلا کف آن را عوض کنیم و سقف ها را نورپردازی وگچ بری کنیم و دیوار های آن را با کاغذ و رنگ های دکوراتیو جذاب تر کنیم که این شامل اتاق خواب ها هم میشود.

5. از درب و پنجره های عایق صوت وحرارت واز شیشه های دو جداره استفاده کنیم، هم زیبایی بهتری خواهند داشت و هم از هدر رفتن گرما جلوگیری می کنند و ازکار های چوبی کمد ها و دکور ها را تغییر دهیم که منزلی زیبا و دوست داشتنی داشته باشیم.

6- ازنمای های عایق استفاده کنیم تا ازهدر رفت انرژی جلوگیری کنیم نمای های عایق مانند ( رنگ نانوعایق ،عایق دکوراتیو)

تعمیرات داخلی ساختمان و بنا یا دکوراسیون داخلی

ساختمان یا آپارتمان محل زندگی یا محل اشتغال ماست، که دچار خرابی هایی از قبیل خرابی

 • بازسازی انواع بناهای قدیمی و فرسوده با استفاده از آخرین متد روز دنیا به همراه نقشه سه بعدی کار قبل از شروع
 • استفاده از کاغذ دیواری به همراه رنگ و نور پردازی مخفی در پذیرایی و اتاق خواب
 • استفاده از سنگ آنتیک برای زیبا تر کردن جلوه کار و هنری کردن آن، بسته به نوع سلیقه شما
 • استفاده از انواع پارکت، لمینت، کفپوش با توجه به دیزاین طراحی شده
 • اجرای ایزوگام و قیرگونی کف آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام با بهترین ایزوگام توسط تکنسین مجرب
 • نصب انواع کاشی و سرامیک
 • اجرای کاشی و سرامیک چسبی
 • سنگ فرش کف آشپزخانه
 • اجرای قرنیز دور با استفاده از دستگاه فارسی بر
 • نقاشی ساختمان با استفاده از بهترین رنگ و بدون ریزش رنگ روی کف
 • تمیز نمودن مکان در حال بازسازی هر روز بعد از هرگونه عملیات بازسازی
 • استفاده از کاشی های طرح دار و زیبا برای سرویس بهداستی و حمام
 • لوله های پکیج
 • پوسیدگی لوله های شوفاژ
 • خرابی کف ساختمان
 • پوسیدگی لوله های فاضلاب
 • خرابی مغزی های شیرهای آب
 • فرسوده شدن کابینت ها و کمد دیواری ها
 • تغییر دکوراسیون کمد دیواری ها با توجه به نیازهای آتی خانواده
 • تغییر دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد
 • شلف اتاق کودک
 • دکور اتاق نوزاد
 • دکور اتاق کودک

برخی از فعالیت های شرکت ما بدین شرح است.

 • تعمیرات ساختمان
 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
 • طراحی دکوراسیون داخلی
 • معماری داخل ساختمان
 • تعمیرات آپارتمان
 • پیمانکاری آپارتمان
 • بازسازی خانه
 • بازسازی ساختمان در تهران
 • تعمیرات ساختمان در تهران
 • نوسازی ساختمان
 • بازسازی منازل قدیمی
 • بازسازی منزل قدیمی
 • طراحی داخلی ساختمان
 • بازسازی نمای ساختمان
 • دیوارچینی
 • تیغه چینی
 • مقاوم سازی ساختمان
 • سنگ کاری ساختمان
 • تغییرنمای ساختمان
 • بازسازی نمای ساختمان
 • نمای شیشه ای
 • نمای کرتنوال
 • نمای کامپوزیت
 • کامپوزیت
 • سنگ لاشه
 • ترکیب آجروسنگ
 • سنگ مرمریت
 • سنگ تراورتن
 • شلف دیواری اتاق کودک
 • سنگ گرانیت
 • ایزولاسیون
 • لوله کشی آب سردوگرم
 • تاسیسات ساختمان
 • لوله کشی پکیج
 • لوله کشی موتورخانه
 • لوله کشی رادیاتور
 • بازسازی موتورخانه
 • لوله پلی پروپیلن
 • بازسازی شوفاژ خانه
 • نصب پکیج وشوفاژ
 • نصب ابگرمکن
 • سیستم گرمایشی
 • سیستم سرمایشی
 • لوله کشی فاضلاب
 • لوله کشی گاز
 • لوله کشی کولرگازی
 • درب ضدسرقت
 • آهنگری ساختمان
 • تعمیرات داخلی ساختمان
 • طراحی و اجرای نما
 • بازسازی ساختمان قدیمی
 • پنجره های UPVC
 • نقاشی ساختمان
 • تزیینات ساختمان
 • تزیینات آپارتمان
 • سقف کاذب
 • کناف کاری
 • اجرای کناف کاری
 • کاغذدیواری ایرانی
 • کاغذدیواری
 • کاغذدیواری خارجی
 • کاشی کاری
 • سرامیک کاری سرویس ها
 • موزاییک کاری
 • رفع نم سرویس ها
 • رفع نم پشت بام
 • قیرگونی
 • ایزوگام
 • آسفالت
 • کابینت مدرن
 • آسفالت کاری
 • نصب ایزوگام
 • دیوارپوش
 • کفپوش
 • پارکت
 • لمینت
 • سیم کشی ساختمان
 • نورپردازی نمای ساختمان
 • روشنایی ساختمان
 • آیفون تصویری
 • سقف کاذب
 • بلوک شیشه ای
 • درب ریموت دار
 • درب کرکره ای
 • دوربین مداربسته
 • پارتیشن اداری
 • پارتیشن دوجداره
 • پارتیشن دوجداره
 • پارتیشن تک جداره
 • اجرای سقف کاذب
 • آسمان مجازی
 • تایل استیل
 • پلی اورتان
 • کابینت چوبی
 • کابینت
 • ساخت کتابخانه
 • ایزوگام
 • کابینت ام دی اف MDF
 • کابینت های گلس و براق
 • کابینت کلاسیک
 • کف سازی
 • بازسازی ساختمان تجاری
 • طراحی نمای ساختمان
 • کابینت آشپزخانه
 • طراحی دکوراسیون منزل
 • تاسیسات و لوله کشی
 • نصب کابینت
 • نصب آسانسور
 • نصب سرویس های بهداشتی
 • نقاشی ساختمان
 • پیمانکاری ساختمان در تهران
 • شیرآلات
 • اجرای سنگ کاری نماکاری ساختمان
 • بازسازی آپارتمان
 • بازسازی ساختمان اداری
 • بازسازی ساختمان مسکونی
 • دکوراسیون داخلی
 • پیمانکاری ساختمان
 • بازسازی سرویس بهداشتی
 • بازسازی منزل
 • کابینت آشپزخانه
کلمات کلیدی